O běžném používání nosných – přírodních – olejů nebo jejich kosmetické variantě se u nás před pár lety ještě moc nemluvilo. Dnes jsou oleje oblíbené na pokožku i vlasy. Protože jsem jejich letitou fanynkou, ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s anti-age pleťovými olejíčky.

Přírodní kosmetika je mé hobby. Oleje si podle potřeby sama míchám, ale na běžné užití mám, až na malé výjimky, ráda ty „obyčejné“, nosné. Kromě benefitů na kůži je u nich výhodou i dobrá cena. Zatímco kosmetickými firmami připravované olejíčky v sobě mají započítáno bezpočet přísad a práci, která na nich byla provedena, ty mé nejoblíbenější jsou v tomto o dost napřed. Abych ale nebyla tak černobílá, mám pro vás tip i na přírodní kosmetické oleje, které mají silný účinek na naši pleť.

Jak s oleji pracovat

Nejdřív by ale bylo dobré si říci, jak s oleji vůbec „pracovat“. Dost žen mi říkalo, že jim oleje nevyhovují, protože jsou mastné a jejich pleti nesvědčí. Z mé praxe ale vím, že pro každou ženu existuje vhodný olejíček, jen je nutné hledat. Také je důležitá aplikace, pokud máte mastnější pleť, vyplatí se olej smíchat s oblíbeným krémem. V tomto, už chladnějším období a v zimě ještě více, je dobré oleje aplikovat na noc, poslouží jako krém i jako sérum v jednom. Nanášejte je vždy na vyčištěnou pokožku, nejlépe ještě zvlhčenou květinovou nebo jinou vodou, aby lépe pronikly skrz kůži. Na den buďte opatrnější, mastnější oleje je dobré míchat s krémem.

Které jsem si zamilovala…

Na zimu ájurvéda, indická medicína, kterou se zabývám, doporučuje především hutný sezamový olej, ten se na péči o obličej moc nehodí. Skvělý je naopak silný anti-age olejíček z opuncie nebo arganu. Sezam si nechte na vysušenou pokožku těla. Pokud jste milovníci kokosového oleje, doporučuji ho používat v teplém počasí, je totiž chladivý a v zimě zase tak dobrou službu neudělá.

Kávové pohlazení

Poměrně nedávno se ke mně dostal velmi příjemný kávový olej značky Renovality. Je vhodný na tělo i obličej, i když spíše na mastnější a aknózní pleť, kterou já nemám, ale rozhodla jsem se ho vyzkoušet a byla jsem nadšená. Olej má omamnou vůni kávy, což asi potěší všechny kávové závisláky, ale hlavně hezky vyhlazuje, což je vidět na pohled už po pár dnech. Je lisovaný zastudena ze zelených semen kávovníku. Cena za 100 ml, 349 Kč.

Obličejový luxus

Pokud do sebe ráda investujete větší peníz, určitě doporučuju limuzínu mezi kosmetickými přírodními oleji  Inlight Bio denní olej na obličej. Je to lehká, hydratační a výživná směs rostlinných bio-aktivních výtažků, mimo jiné obsahuje levanduli, výtažky z pupenů růže a pupalkový olej, který má vysoký obsah vitaminu E. Měla jsem možnost zkoušet vzorek tohoto olejíčku asi týden a jsem nadšená. Pleť je výrazně hladší, elasticita znovu „nakopnutá“. Je sice uvedeno, že je vhodný pro každodenní ošetření, ale já ho používala i na noc a fungoval krásně. Cena je vyšší, ale Vánoce na krku, už vím co si budu přát… biorganica.cz, 30 ml, 1195 Kč.

Růžový bojovník

Dalším olejíčkem, který bych ráda doporučila je Růžový pleťový olej, Rose&Rose, Florihana, 15 g, 465 Kč. Ten jsem používala dlouho a určitě se k němu ještě vrátím. Na teplejší období jsem ho na pleť aplikovala společně s růžovým krémem stejné značky a v zimě čistý, mám suchou pleť, takže i na zimní den mi olejíček naprosto vyhovoval. Je kombinací šípkového oleje z růže vinné a éterického oleje z růže damašské, má jemnou vůni a je tak nějak zklidňující nejen pro pleť ale i pro mysl…

Foto: depositphotos/VelesStudio; archiv firem

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno