Období chřipek a nachlazení dosahuje vrcholu. S nezvanými hosty v podobě virů můžeme bojovat pomocí rostlin a bylinek. Naši předkové jejich sílu využívali od nepaměti. Nezapomínejme proto v dnešní moderní době na sílu přírody.

Během chřipkových období je nejdůležitější posilování imunity, a to především dostatečným přísunem vitamínů a správně zvolenými přípravky z výtažků rostlin a bylinek. Ty jsou vhodné ve formě olejů, jako je například měsíčkový nebo rakytníkový olej, výborná je také echinacea, kterou lze užívat v různých formách – jako čaj nebo tinkturu. Imunitu oslabuje také nedostatečný spánek a zvýšený stres. Doporučuje se proto kombinovat rostliny a vitamíny, které přispívají k podpoře imunity – například extrakty z černého bezu a křenu, ale také vitamín B12 přispívající ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Při rýmě pomohou oleje i tinktury z bylinek

Málokterá viróza či nachlazení se obejde bez ucpaného nosu a rýmy. Míra nepříjemností při rýmě pak často souvisí i s věkem. Léčbu je dobré podpořit kapkami či spreji do nosu. Při rýmě jsou vhodné především bylinkové spreje ve formě hydrogelu, které z nosu nevytékají, ale ulpívají na sliznici jako je například Sinustrong sprej. Ve složení by pak ideálně neměly chybět tinktury z měsíčku či olej z rakytníku, které pomáhají s regenerací sliznice, stejně jako například tinktura z echinacey nebo oleje z jedle či máty, které snižují její podráždění a společně s eukalyptem mají antibakteriální a antivirový účinek.

Bylinkové oleje zklidňují bolesti v krku

Při pocitu podráždění nebo bolesti v krku je důležité jeho zklidnění, to umožňují právě olejové spreje do krku. Oleje mimo jiné zabraňují i pocitu sucha v hrdle a ulevují tak i při dráždění ke kašli. Oleje z rakytníku, měsíčku, bergamotu či máty mají antibakteriální, protizánětlivé a antivirové účinky. 

 

foto: pixabay/Couleur

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno