Kdo by se po dlouhé zimě a proměnlivém jaru, netěšil na sluníčko. Přesto opalování je v dnešní době věc ošemetná, a je dobré ji dělat s opatrností a podle pravidel.

Vyhřívat se na sluníčku, a přitom se opálit do sexy hnědého odstínu, kdo by to nechtěl? Jenže v dnešní době už opravdu není třeba dokazovat, že dlouhodobý pobyt na slunci je nebezpečný a nepomůže ani opalovací kosmetika s vysokým faktorem.

Zdravé opalování

Podle lékařů je doba, kdy člověk může beztrestně užívat slunečních paprsků, zhruba dvacet minut až půl hodiny denně. I tak je dobré se na „vyhřívání“ pokožku připravit. Základem by měl být peeling, díky němuž jednou týdně odstraníte odumřelé buňky a připravíte kůži na přísun slunce. Před opalováním je určitě dobré se namazat kosmetikou s vyšším UVA/UVB filtrem. To, jak vysokou ochranu vybrat je dobré odhadnout podle typu kůže – čím světlejší a citlivější, tím nutnější je vyšší faktor. Také je důležité přemýšlet, jestli se opaluji doma na zahradě nebo někde na exotické dovolené, kde má slunce vyšší intenzitu, i podle toho volte výši faktoru.

Na obličej a tělo

Opalovací kosmetiku je dobré volit podle toho, jestli ji užíváte na obličej nebo na tělo. Na obličej by se měly, celou dobu užívat krémy nebo oleje s vyšším faktorem, není od věci sáhnout po anti-age krémech, které dnes existují i na poli opalovacích přípravků. Na tělo je možné faktor postupně snižovat, i když ne všichni lékaři s tímto souhlasí.

Po opalování

Opalováním to ale nekončí, po návratu domů, případně do hotelu, pokud si užíváte sluníčka na dovolené, je dobré se osprchovat, smýt zbytky opalovací kosmetiky a pokožku ošetřit krémem po opalování. Můžete využít krémy k tomuto přímo určené, nebo sáhnout po přírodních olejích, které kůži krásně vyživí.

Kouzlo samoopalování

Další možností, jak mít krásně opálenou pleť, a přitom myslet na zdraví je samoopalovací kosmetika. Dnes ji najdete v mnoha variantách a intenzitách, takže není třeba se bát hnědých fleků a nepřirozené barvy, jako tomu bylo na začátku „éry samoopalování“. Tuto kosmetiku najdete i v přírodní kosmetice, takže si můžete vybrat podle toho, kterému typu produktů dáváte přednost.

Extra lehké mléko na opalování, Eucerin, 509 Kč

 

Hydratační gelové mléko po opalování, Vichy, 399 Kč

Kapesní opalovací mléko pro děti, Nivea, 180 Kč

 foto: depositphotos.com/ridofranz

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno