Možnost navštívit svého oblíbeného kadeřníka je nám už delší dobu odpírána a vyhlídka na to, že usedneme do kadeřnického křesla je zatím stále v nedohlednu. Mnozí proto převzali inciativu do vlastních rukou a o účes, barvu i styling se začali starat svépomocí. Čeho se při péči o vlasy vyvarovat a co jim naopak udělá dobře?

Kdo by nechtěl mít krásně lesklé, bohaté vlasy a dokonalý účes?! I bez péče kadeřníka se můžeme k tomuto cíli přiblížit, jen je třeba vědět jak na to.

Zásady správné péče:

Česání – pro pročesávání kštice volíme šetrné hřebeny a kartáče, tedy takové, které mají přírodní štětinky nebo jde o tzv. tangle teezery. S těmito pomocníky bude česání hračka, protože i zacuchané vlasy půjdou snadno rozplést a navíc nedojde k jejich zbytečnému natahování, které může vést k poškození nebo přetržení. Pozor také na česání mokrých vlasů! Ty jsou o něco náchylnější než suché, a proto sáhneme po hřebenech s co nejřidšími zuby.


Mytí – k očistě vlasů je třeba používat produkty, které jsou určené právě pro váš typ a strukturu vlasů. Vzhled jemných vlasů obohatí přípravky pro větší objem, kudrnatým vlasům udělají dobře hydratační šampony a olejové kúry, suché vlasy podpoří tzv. repair šampony.

Množství šamponu pro mytí by mělo být o velikosti lískového oříšku. Vlasy myjeme hned dvakrát po sobě a pokožku při očistě příliš nemasírujeme. Důkladná masáž totiž podpoří produkci podkožního mazu. Zbytky šamponu pečlivě smyjeme, jeho zbytky by totiž později mohly podráždit pokožku. Nezapomínáme ani na použití kondicionéru, ten vlasy chrání před vysušením. Na závěr kštici osprchujeme chladnější vodou, která strukturu vlasu opět zacelí a dodá hřívě lesk. Jednou týdně aplikujeme na vlasy intenzivní kúru, ať už ve formě krému nebo vyživujícího oleje.   

Fénování – vlasy po umytí zabalíme do bavlněného trička nebo jemného ručníku, a tím z nich odsajeme část vody. Nikdy nefénujeme příliš mokré vlasy, tím bychom jim neprospěli. Při tepelné úpravě také pozor na moc horký vzduch, který vlasy nežádoucím způsobem vysuší, a tím je oslabí. Kdo si vlasy žehlí, je třeba před touto procedurou použít ochranný přípravek.

Barvení – velkou škodu lze napáchat i nevhodným výběrem barvy na vlasy. V jejich složení jsou velké rozdíly, a proto se vyplatí číst složení výrobku. Pro tónování kštice a překrytí šedin je dobré sáhnout po produktech, které obsahují co nejméně chemie, tedy po výrobcích přírodních nebo alespoň semi – přírodních. Jejich složení je z větší části šetrné, chemie je jen minimum a manipulace s nimi je o dost jednodušší než s čistě přírodními produkty.

3 tajné tipy kadeřníka:

  • Rychlý trik proti mastným a neforemným vlasům bez objemu – nastříkejte ke kořínkům kvalitní suchý šampon, vlasy krátce promasírujte a pročešte. Výsledný efekt vás příjemně překvapí.
  • Elektrizující a rozlítané vlasy? Tento problém vyřeší lak na vlasy nastříkaný na papírový ubrousek. Tím stačí párkrát přejet po hřívě a vše je opět na svém místě.
  • Pro úpravu dlouhých vlasů do culíku, volíme gumičky spirálovité nebo bez kovové sponky. Ohon příliš neutahujeme a čas od času měníme místo, ve kterém vlasy svazujeme, protože v onom bodě by se jejich struktura po čase ztenčila.

Foto: Pixabay.com, Instagram

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno